Güncel Haberler

Güncel Haberler

Türkiye’de ve Dünya’da gündemdeki haberler.

abdullatif-sener abdullatif-sener 

Eski bakanlar arasında yer alan Abdüllatif Şener’in de kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Partisi için İçişleri Bakanlığına kuruluş dilekçesi verildi. Türkiye Partisinin kurucu üyeleri arasında yer alan Eski Vali Abdülkadir Sarı, Avukat Mehmet Erşahin, Yasemin Öney Cankurtaran ve Sinan Kolcu, İçişleri Bakanlığı’na geldi. İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçesini veren üyelerden Abdülkadir Sarı, yeni partilerinin Türkiye için hayırlı olması dileklerinde bulundu.
Ak Parti’den ayrılan Yozgat Milletvekili Mehmet Yaşar Öztürk ile eski DYP ve DP yöneticileri de partinin kurucuları arasında yer alıyor. Abdullatif Şener’in yeni kurduğu partinin adı Türkiye Partisi

Yazının devamını okumak için tıklayınız »

turkce-olimpiyatlari turkce-olimpiyatlari 

28 Mayıs 2009 Perşembe günü Ankara’da başlayacak olan 7. Uluslar arası Türkçe Olimpiyatları için geri sayım başladı. Bu yıl yeni ülkelerin de katılımıyla çok daha renkli olacak olimpiyatlar. İspanya, Gabon, İskoçya, Liberya, Kuveyt, Zambiye, Peru yeni katılan ülkeler arasında yer alıyor. Yeni ülkelerin de katılımıyla Türkçe Olimpiyatlarına katılan ülke sayısı tam olarak 115′e yükseldi. 14 gün süresince 700 öğrenci Türkçe’yi kullanma yeteneklerini sergileyecek. Her yıl olduğu gibi Türkçe şarkılardan, şiirlere, makalelerden, genel kültüre kadar 13 farklı alanda çetin bir rekabet yaşanacak.

Yazının devamını okumak için tıklayınız »

kat-mulkiyeti. kat-mulkiyeti. 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum 28 Kasım‘a kadar kat irtifakı tapusunu kat mülkiyetine çevirmeyenler 1000 TL ceza ödemek zorunda kalacak.
Hükümet emlak vergilerindeki tahsilatı hızlandırmak ve emlak vergisinden elde edilen gelirleri arttırabilmek için irtifaklı tapuların kat mülkiyetine çevrilmesi adına bir yasa çıkardı. Fakat kat mülkiyeti tapusunu edinebilmek için de binanın iskanlı olması gerekiyor. Özellikle İstanbul’daki binaların % 70′inin iskansız olduğu düşünüldüğünde bu kanun bir çok kişiyi mağdur bırakacak gibi. Daire sahipleri kendi başlarına iskan başvurusu yapamıyorlar ne yazık ki. Sadece müteahhitlerin elinde bulunan belgelerle gerçekleştirilebiliyor. Yüzlerce binanın müteahhidi firmalarını kapatmış ya da …

Yazının devamını okumak için tıklayınız »

Katil Keneler Geri Döndü!

//
// //
//

Geçtiğimiz yıl birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kene kabusu geri döndü. Amasya ve Samsun’da kene ısırması sonucu hastaneye kaldırılan ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmekte olan 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Samsun’da Koşaca köyünde çiftçilik yapmakta olan 51 yaşındaki İsmail Basalak, 10 gün önce tarlada kene tarafından ısırılmıştı. Vücudundaki keneyi kendisi çıkartan çiftçi, bir süre sonra ateşi yükseldiği için hastaneye giderek tedavi altına alınmıştı. Kırım Kongo Kanamalı Ateşe Hastalığı’na yakalandığı tespit edilen Basalak, bu sabah yaşamını yitirdi.
Aynı hastanede, Amasya’lı 82 yaşındaki Fehmiye Özgünsu da yaşamını yitirdi. Fehmiye Özgünsu …

Yazının devamını okumak için tıklayınız »

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: